Bazénová chemie vám pomůže udržovat vaši koupací nádrž v pořádku.

Zajistit výbornou kvalitu vody v koupací nádrži je určitě snem každého, kdo si nový bazén pořídil. Orientovat se ve světě chemických přípravků a roztoků, kterých je opravdu mnoho, nejspíš nemusíte, ale můžete se, se svými dotazy jistě svěřit do rukou odborníkům se zkušenostmi v této oblasti. Určitě vám rádi vysvětlí jakým způsobem používat tablety na zajištění hygieny a nejspíš uslyšíte i o chlorových tabletách. Jistě však máte v paměti chlorové silné a dráždivé výpary při jeho používání ve veřejných bazénech. Protože však máte menší děti, můžete se jim vyhnout a začít používat i přípravky na kyslíkové bázi, které jsou maximálně neškodné pro všechny koupající věkové kategorie.

I bez chlóru můžete mít perfektní vodu.

Pokud máte vy nebo váš člen rodiny alergii na chlor, nemohl by se jinak v koupací nádrži s chlorem koupat. Doporučujeme tedy tablety na kyslíkové nebo bromové bázi. Tento druh látky je naprosto neškodný a jeho účinnost je též hodně vysoká. Je třeba však průběžně dohlížet na působení kyslíkového aktivátoru.

Zelené řasy sami nezmizí.

Je třeba myslet i na další problém stojaté vody, a tím je tvorba zelených a hnědých řas. I tomuto problému se dá zabránit. Prostředek Algicit je jedničkou, která v boji s řasami nikdy nezklame. Také na úpravu pH vodymůžete použít tablety s názvem pH plus a pH mínus, které stabilizují vodu, aby byla průzračná a zdraví vyhovující. Nejlépe však bude, když se přijdete přímo poradit s odborníky o tom,jak bazénová chemie má fungovat a jak se správně používá.

Čistá voda je základem hygieny.

Chcete se koupat v čisté vodě? Jste náchylnější k různým infekcím a chcete koupání v zahradním bazénu vždy ustát bez úhony? Velmi důležité jsou chemické přípravky v podobě granulí nebo roztoku, které zajistí optimální pH vody, jenž je nezbytné pro stabilní a zdravou vodu s vlivem pro lidskou pokožku.

Myslete na pH vodyve vašem bazénu, protože právě hodnoty pH jsou důležité pro celkovou kvalitu koupání a veškeré procesy spojené s hygienickými požadavky. Kontrolujte a stabilizujte vodu s testerem, který vám bude měřit hodnoty, jak na tom váš bazén právě v danou chvíli je.