Hýčkejte svou pleť, tak jak si to zaslouží. Nemusíte ani nikam chodit.

Před sebou máme podzim a zimu, období, kdy naše pokožka dostává hodně zabrat. Je tedy nejvyšší čas začít ji pořádně hýčkat. Jen si vemte, jak moc zabrat dostávala vaše pleť do těla během léta. Časté koupání a vystavování se slunečním paprskům se na ní také podepsali. A teď se zase bude muset poprat s úplně jiným počasím a podzimními plískanicemi. Proto jste možná také zaznamenala, že je vaše pleť unavená, suchá nebo naopak příliš mastná a občas na ní objevíte i nehezký a nepříjemný pupínek. Pleť potřebuje také doplnit vitamíny. Namíchejte jí doma doslova vitamínovou bombu a dopřejte si pleťovou masku, která vaši pleť doslova pohladí. A čerpat můžete ze zásob, které jistě doma ve špajzu najdete.

jedlá soda

Trápí vás mastná pleť a akné? Spolehněte se na obyčejnou jedlou sodu.

Pokud vaše pleť trpí na akné anebo se příliš mastí potřebuje vysušit. K tomu vám postačí jen jedlá soda a troška vody. Stačí, když smícháte trošku jedlé sody s vodou. Sodu přidávejte podle toho, jaká je konzistence kaše. Aby se maska dala použít, musí vám vzniknout tužší hmota – směs nesmí být příliš řídká, to by se na pleť neuchytila. Hotovou masku naneste na vyčištěnou a usušenou pleť a nechte ji působit asi 10 – 15 minut, dokud nezaschne. Poté ji opláchněte, obličej usušte čistým ručníkem a na obličej naneste hydratační krém. Masku používejte pravidelně jednou týdně.
jogurt v lednici

Zklidněte se jogurtem

Nejlepší přítel podrážděné a zarudlé pokožky je obyčejný jogurt. Zklidňuje ji a pečuje o ni lépe než cokoliv jiného a v kombinaci s medem nemá konkurenci. Vyzkoušejte to. Stačí, když obyčejný bílý jogurt vyndáte z lednice a necháte ho ohřát na běžnou pokojovou teplotu. Pak smíchejte v poměru 1:1 lžíci jogurt a lžíci medu.
problematická pleť
Množství můžete zvýšit. Směs naneste na pokožku obličeje a nechce působit obvyklou dobu – asi 10 – 15 minut. Masku poté z obličeje smyjte. Vemte si žínku nebo malý ručník a krouživými pohyby si přejíždějte přes obličej, zbavíte se tak odumřelých kožních buněk. Zůstane vám jen hebká a sametová pleť.