Jak zbavit domácnost pavouků?

Pavouci pomalu ovládají vaši domácnost. Kouknete se do rohu, pavouk. Kouknete se do druhého, pavouk. Nebaví vás je neustále vyhazovat z okna, protože se vrátí, nebo se jich dokonce bojíte a představa, že s nimi musíte denně přicházet do kontaktu je pro vás šílená. Jak tedy tyto nohaté tvory přimět k tomu, aby k vám domu vůbec nechodili?pavouk na pavučině
 
Jeden z nejdůležitějších kroků vůbec, je odstraňování pavučin. Kdekoliv poblíž vašeho domu, na zahradě, nebo dokonce v domě, ihned ji odstraňte. Pavouci mají ve zvyku vedle pavučiny udělat další pavučinu. Samozřejmě, že se jí nemusíte dotýkat holýma rukama. Stačí použít například koště, nebo hadici co máte na zahradě a jednoduše ji postříkat vodou. Pokud máte pavučiny doma, lze je odstranit vysavačem.
Venkovní světla…vypnout! Světla sice pavouky nelákají, ale láká to jejich potravu – jiný hmyz. Pokud máte tmavou zahradu a svítit je ve večerních hodinách potřeba, namiřte světla směrem od domu. Doporučujeme vyzkoušet žluté zářivky, ty jsou jemnější a nebudou přitahovat tolik hmyzu.
Je léto a vy doma nevydržíte bez okna dokořán? Pořiďte si síťky proti hmyzu, tím pavouci neprolezou.
Pravidelně uklízejte. Pavouci milují nepořádek. Jestliže máte nějaké věci na zemi, pečlivě kolem nich i pod nimi vysávejte a jestli je to oblečení, tak ho pořádně protřepejte a sledujte, jestli z nich nevyběhne nějaké pan ´nohálista´.
Na trhu je dnes spousta olejů s esencí, které na pavouky působí jako repelent. Určitě by vám ale mělo postačit koupit si obyčejný Tea tree olej a smíchat ho například s Jarem a horkou vodou. To vám garantuje mít domácí repelent, který odežene téměř všechny druhy.pavučina v přírodě
Víte, jakými otvory se k vám pavouci dostávají? Pak máte tajnou zbraň a jste od nich popředu. Ta místě totiž můžete potřít citronem. To pavouky odpudí stejně jako oleje.
Pavouci jsou citliví na všechny tyhle vůně, tudíž si doma můžete zkusit zapálit skořicovou svíčku, nebo olej. Jednoduše provoňte dům skořicí. Bohatě vám postačí, když budete péct nějaký skořicový koláč, nebo si dáte vanu s vůní skořicové pěny. Pavouci skořici absolutně nemilují.
Přejeme hodně štěstí a domácnosti bez návštěvy.