Většině žen stojí v cestě za zdravým životním stylem jejich zaměstnání

Chystáte se na plavkovou sezonu, ale z nějakého důvodu vám to prostě nejde? Dodržujete zdravý jídelníček, samozřejmě se věnujete nějakému sportu, chodíte na slunce, jíte všechno to, co vědci doporučují, abyste jedli pro zdraví svých vnitřních i vnějších orgánů, ale nemůžete zhubnout?

plány

Víme, kde je chyba!
Ano, je to přesně tak – může za to vaše práce. Proč? Máme seznam věcí, které stojí každé ženě, která chce shodit nějaké to kilo, v cestě právě kvůli pracovnímu dni.

1.       Sezení v kanceláři
To je asi samozřejmé, ovšem s tím nemůžeme nic dělat. V práci být musíme, a většinou, pokud máme kancelářskou práci, nebo práci v továrně, nebo třeba práci učitelskou či práci s počítačem – musíme prostě osm a více hodin denně sedět a pracovat. Není útěku, něco nás živit musí.
A právě tohle je jedním z největších problémů moderního lidstva – sedavá práce, která nás zároveň tak unavuje, že pak nemáme energii dělat nic jiného.

burger

2.       Kolegové a kolegyně
Vždycky se najde nějaký kolega nebo kamarádka na pracovišti, která má narozeniny, svátek, nebo pekla novou buchtu, nebo tuhle vzala něco i pro kamarádku, nebo koupila nějaký nový zákusek, nebo je nějaká příležitost, při které člověk musí něco donést sám, aby pohostil kamarády a kolegy v práci a usnadnil si den, nebo rozveselil kolektiv. Zkrátka téměř ob den se vám stane něco podobného, nebo někdo doveze něco exotického, nebo naopak něco zcela domácího, nezdravého, ale naprosto výborného, co by byl hřích nezkusit. A přece neodmítnete nějaký závin nebo jiný sladký zázrak, který vytvořila kolegyně a přinesla vám ochutnat?! To by bylo drzé a zcela nevychované.

zákusky

3.       Rychlé svačiny
Nemáte na nic čas, v pauze stihnete akorát během několika minut slupnout loupák s čokoládou, na oběd si zajdete do nejbližšího fastfoodu, protože to je nejrychlejší a nejlevnější, nebo si koupíte nějakou nezdravou bagetu nebo sendvič, protože samozřejmě je dieta dobrá a pomáhá a vůbec všechno, ale jenom do vteřiny, než se vás zmocní hlad.