Viagru seženete i ve volném prodeji, ale…

Opatřit si Viagru není dnes vůbec žádný problém, ačkoli se naše země stále řadí na seznam těch, co požadují při prodeji tohoto přípravku lékařský předpis. Volně prodejná Viagra však za prvé nemusí vůbec být Viagrou, a za druhé bez vyjádření lékaře k vašemu zdravotnímu stavu je to docela velké riziko. A riskovat zdraví kvůli erekci? Stojí vám to za to? Nebylo by schůdnější řešit problém s erekcí jinak, než Viagrou volným prodejem? Mnoho lidí si stále neuvědomuje, že nemoc je vlastně odpověď organismu na to, že něco děláme špatně. Že někde chybujeme. Měli bychom být nemoci naopak vděční za to, že nám přináší zpětnou vazbu kvality našeho života. Platí tu totiž přímá úměra – čím kvalitnější, přirozenější a pozitivnější životní styl, tím méně nemocí a problémů. A vztahuje se to rovněž na erekci.

vliv stresu

Chcete-li znát alespoň malou nápovědu, proč má dnes mnoho mužů produktivního věku potíže s erekcí, pak by vám měla stačit dvě slova – životospráva a stres. Životosprávou máme na mysli hlavně jídelníček, který by měl být poskládaný z celozrnných obilovin, nikoli výrobků z bílé mouky, z luštěnin, jimiž nahradíte maso, zejména červené, z rostlinných olejů lisovaných za studena, ořechů a naklíčených semen a z dostatku ovoce a zeleniny. Na alkohol, cigarety a kofein raději zapomeňte.

modrá pilulka

A stres? Ten hraje významnou roli hlavně u erekce, protože brzdí vylučování testosteronu, a bez něho se erekce nedostaví, i kdyby jste se stavěli na hlavu. Vyžeňte stres nekompromisně z vašeho života a dopomáhejte si při tom i vhodnými bylinkami, které testosteron doplní, například Macou peruánskou, Korejským ženšenem a Kotvičníkem zemním. A ohledně stresu buďte důslední, protože některé stresory jsou nenápadné a můžete je snadno přehlédnout. Týká se to zejména vlastních problémů, jimiž jsou například závist, žárlivost, nezvladatelná agresivita, zloba, hněv, workoholismus atp.