Znáte výhody nebankovních společností?

Jistě jste zaznamenali zvýšení úrokové sazby u hypotečních i spotřebitelských úvěrů, tímto navýšením reagovala Česká národní banka na vysokou míru inflace České republiky. Většina odborníků se navíc domnívá, že je jen otázkou času, kdy dojde k opětovnému navýšení. Společně s vyšší úrokovou sazbou došlo i k zpřísnění některých podmínek při schvalování úvěrových produktů. Už dávno tak neplatí, že na úvěr v bance dosáhne každý, kdo si o něj přijde požádat. Konkurence je poměrně velká a banky mohou úvěr nabídnout jen žadatelům, u kterých si nejsou vědomy žádné překážky, která by mohla ovlivnit hladký průběh splácení.

Finanční bilance

I kdyby banky v konečném důsledku přeci jenom chtěly úvěry nabídnout více žadatelům, zákonem dané podmínky jim to neumožní. Naštěstí jsou tu ještě nebankovní společnosti, které na byrokracii zase až tolik nepohlíží. Jaké jsou tedy výhody nebankovních společností? Pojďme si představit ty nejpřívětivější.

Smlouva k podpisu

Snadné vyřízení a rychlý proces schvalování

Na úvěr v bance si počkáte, to není zase až nic tak překvapivého. Pokud tedy potřebujete půjčit jen pár tisíc před výplatou, v bance vůbec neztrácejte čas. Stejně tak v situaci, kdy potřebujete urgentně vyřešit výdaj, se kterým se v rodinném rozpočtu nepočítalo. Nebankovní společnosti vyřídí úvěr rychle a bez zbytečného papírování. Pokud navíc žádáte pouze o nižší částku, peníze obdržíte již při podpisu smlouvy. I když je nebankovní sektor znám spíše pro rychlé spotřebitelské úvěry, zažádat si zde můžete třeba i o americkou nebankovní hypotéku https://nebankovnihypoteka.cz/americka-nebankovni-hypoteka/. O tu mohou žádat i tací žadatelé, kteří nejsou schopni doložit výši svých příjmů, případně mají negativní záznam v některém z českých registrů dlužníků. V bance by nejspíše neuspěli, ovšem nebankovní společnosti jsou při posuzování jednotlivých žádostí přeci jenom milosrdnější.