Banán je skvělá svačinka

Pokud bychom se zaměřili na jeho konzumaci, tak je asi úplně nejznámějším ovocem na celém světě. Je pravdou, že je velmi chutný, vhodný na svačinku, protože dokáže i skvěle zasytit. Navíc je součástí různých ovocných koktejlů, dezertů a dalších specialit, které si jedinec může vychutnat. Dokonce je naprosto báječný i v sušené formě, které máme hned v několika variantách. Může být oslazený medem, nebo v daleko zdravější verzi, takový sušený banán mrazem je naprosto ideální, protože má zachované veškeré zdraví prospěšné a přínosné látky. Také při jeho sušení dochází v podstatě k velmi šetrné úpravě, která poté přináší jedinečný produkt. Pár kousků potěší nejen svojí lahodnou chutí, ale zároveň budou i dostačující na potlačení hladu.

banán

Draslík je nadupaná bomba pod slupkou

Banán má skvělou ochranu a to je jeho žlutá slupka. Uvnitř se ukrývá hmota, která se pojídá a nelze přehlédnout v jeho složení, že jestli má něčeho skutečně více, než dost, tak je to právě draslík. Zajišťuje správně nervovou a svalovou funkci a také svým způsobem reguluje tekutiny v těle. Nechybí zde ani vitamíny a další velmi důležité minerály, včetně kyseliny listové, karotenu a cholinu. Banán je zkrátka celý nadupaný zdravými látkami. Navíc se dá skvěle zařadit do jídelníčku i při redukčních dietách.

banán konzumace

Trávení nás již trápit nemusí

Ne vždycky můžeme mít čerstvý banán po ruce, ovšem sušenou pochoutku, tu si můžeme nosit stále sebou, a když bude hlad, tak není problém pár kousků pojíst. Navíc neutralizuje překyselenost žaludku a díky velkému obsahu vlákniny prospívá i v zažívání. Jak je vidět, tak opičky asi vědí, proč ho mají tolik rády. Nicméně obsahuje skutečně velké množství cukrů, a i když je zdravý, tak diabetici by se měli mít před jeho častou konzumací na pozoru. Na druhou stranu, ale zase příznivě ovlivňuje mozkovou činnost, krevní tlak a dokonce pomáhá v soustředění. Slupku nemusíme vyhazovat, protože existuje i pár babských rad, jak nám může pomoci v některých situacích.