Bezpečný domov pro děti

Bezpečí našich dětí by pro nás mělo být na prvním místě před vším ostatním. Pokud chcete mít děti v bezpečí, pak je dobré mít jisté věci zajištěné. Nejvíce úrazů se totiž dětem stává v domácnosti. Na co si dát pozor?

  1. Spáleniny a opařeniny

Nejčastějším dětským úrazem jsou popáleniny a opařeniny od horké vody. Stačí položit hrnek s horkou kávou na konferenční stůl a vážné zranění je na světě. Dbejte na to, aby se děti nedostaly k horkým nápojům, vařte na zadních ploténkách vařiče a varnou konvici mějte umístěnou tak, aby na ni dítě nedosáhlo. Jedna konvice horké vody může dítě i zabít. Dbejte také na to, aby nikde nebyly dostupné kabely k prokousnutí a zásuvky měly správné záslepky.

rodina krb

  1. Pády

Dítě může spadnout kdykoli a odkudkoli, úplně tomu nelze zabránit, ale můžeme se některým věcem vyvarovat. Základem by měla být zábrana k posteli, díky které dítě nespadne v noci z postele. Dále zábrany na schodiště a také správné zábradlí Fa-havlicek.cz, které není příliš vysoké, tak aby se dítě mohlo chytit. Pády ze schodiště jsou nebezpečné, takže se jedná o jednu z nejdůležitějších věcí.

  1. Pozor na chemii

zábradlí

Čističe, které v domácnosti používáte a další věci, které potřebujete, umístěte na místo, kam se dítě tak lehce nedostane. Využít můžete zábrany na skříňky, které se vyrábí ale pozor. Některé děti se je naučí velice rychle otevřít všechny možné zábrany a tím pádem se musíte být pořád na pozoru. Pokud vaše dítě něco ochutná a nejste si jisti důsledky, pak jednoduše můžete zavolat na nepřetržitou telefonickou toxikologickou linku, kde vám řeknou, co máte dělat dál a také to, zda to zvládnete sami doma, nebo zda je nutné jet s dítětem na pohotovost.

Všechny výše zmíněné věci nezapomeňte řešit také na návštěvách u babiček a dědečků, tam se na to často zapomíná a tím pádem vznikají zbytečné úrazy a nebezpečné situace.