Rozdíly v hubnutí – muži vs ženy

Ať chceme nebo ne, muži to prostě oproti nám ženám mají ve spoustě věcí jednodušší. Na nás ženy jsou kladeny mnohem větší nároky, co se vzhledu a oblékání týče, nároky týkající se ženského chování a také ideálního vzhledu postavy a tělesných mír. Další mužskou výhodou je to, že jejich hubnutí je mnohem jednodušší a rychlejší než u nás. Proč tomu tak ale vlastně je? Jak na tom jste si koneckonců přibližně můžete zjistit pomocí Bmi kalkulačka – žena.

Hlavním rozdílem je složení a funkce těla, která je samozřejmě u každého z pohlaví jiná. Stačí se už jen podívat na problematické partie, což jsou části těla, kde se nám nejraději usazuje tuk, a odkud se ho také nejhůře zbavuje. U žen jsou nejproblematičtější částí hlavě boky a stehna. U mužů se naopak jedná hlavně o oblast břicha. Je pro ně tedy mnohem těžší udržet si takzvaný six pack a zbavit se pověstné pivní cíchy. Rozdílné je také ukládání tuku v podkoží. Jelikož se ženám tuk ukládá na povrchu, dochází ke vzniku pověstné, a tak nenáviděné pomerančové kůže, která trápí 95 % všech žen. Muži tímto problémem netrpí, protože se u nich tuk ukládá jiným způsobem. Aby tak celulitidy dosáhli, muselo by se jednat o pokročilou obezitu.

Cvičící muž

Muži rovněž disponují větším procentem svalové hmoty, kdežto ženy mají vyšší procento tuku. To je také koneckonců důvodem, proč ženy v klidovém režimu spalují mnohem menší počet kalorií než muži. Zkrátka i když nedělají nic, jsou na tom mnohem lépe než my. Dalším faktorem, který jim to zkrátka dělá jednodušší je produkce testosteronu, po které rostou svaly a nikoli tukové zásoby.

Běžící žena

Dalším faktorem jsou chutě a celkové složení stravy. My ženy máme totiž velkou nevýhodu v neustále kolísající hladině hormonů, která způsobuje největší problém hlavně v oblasti stravování. Když mají přijít naše dny zkrátka se nedá odolat nejrůznějším chutím, ať děláme, co děláme. Tyto chutě navíc nejčastěji padají na tučné a velice sladké pochutiny. Není tak pro nás žádný problém spořádat několik lžic Nutelly, a to zajíst pytlíkem brambůrků. I v přirozeném cyklu ovšem ženy tíhnou mnohem více k nejrůznějším sladkostem, jako jsou například zákusky, dorty, sušenky, tyčinky anebo čokoláda. Muži jsou již od pravěku zkrátka lovci, kteří k přežití potřebují hlavně maso a masné výrobky. V těchto potravinách se totiž nacházejí hlavně bílkoviny, které opět napomáhají k budování svalové hmoty.

A posledním činitelem, kterého zmíním, je vůle. Muži zkrátka disponují svým egem, takže když si usmyslí, že by měli nějaké to kilo zhubnout a pořádně zabrat, udělají cokoli, jen aby tohoto dosáhli a nemuseli tak uznat svou porážku. Zatímco ženy rády hubnutí odkládají a v jeho průběhu velice často hřeší.