Cvičí celá rodina

Každý vyrůstáme v jiné rodině, přinášíme si z ní do života různé návyky, které pak po založení své rodiny přejímáme a předáváme dál svým dětem. Možná bychom se měli zamyslet nad tím, zda jsou všechny zažité věci správné a jestli není ten správný čas na jejich změnu.boj s vodou
Pokud jste vyrůstali v rodině, kde byl pohyb denním chlebem, pak určitě nemáte problém v tom pokračovat i poté, co se osamostatníte a začne žít svůj vlastní život. V některých rodinách to ale funguje tak, že se sportování ani jiným pohybovým aktivitám nevěnují vůbec nebo jen velmi zřídka. Děti sami mají od malička potřebu pohybu, proto není dobré jim v tom bránit, ale spíše je podporovat. Spousta rodičů jim vyhledává sportovní aktivity ve formě různých kroužků, ale sami se žádnému sportu nevěnují. A to je chyba. Existuje spousta věcí, které se dají dělat společně, navíc tak máte možnost strávit spolu i volný čas jako rodina. Odpočinek je sice důležitý, ale je to jen otázka priorit a organizace času, samozřejmě i pasivní odpočinek je pro tělo a mysl důležitý. Čísla v tomto směru hovoří jasně, ani ne desetina českých rodiny se věnuje sportu společně. Jen málokterý rodič se sám sportu věnuje. Co se týká jejich dětí, sportem se snaží využít dobu po skončení vyučování.
 spojení rukou
Pracovní týden je jistě náročný pro všechny, o to více času by ale rodina měla trávit společně ve dnech volna. Místo sledování televize si udělejte vyjížďku na kole nebo dlouhou procházku lesem, uvidíte, že děti z toho budou nadšené a určitě budou plné zajímavých zážitků, které je cestou potkají. Pokud to počasí nedovoluje, můžete si jít všichni společně zaplavat do krytého bazénu, v zimě zase vytáhnou sáňky či boby. To, co chcete dělat o víkendu, plánujte společně, je důležité, aby to vyhovovalo všem. Navíc se jedná o aktivity, které nijak váš rodinný rozpočet nezatíží a může si je dovolit opravdu každý.