Dešťové sprchy

S ubývajícími srážkami nad naším územím roste touha po kapkách vody ovlažujících tváře i tělo. A to především v horkých letních dnech. Výrobci koupelnových doplňků se rozhodli toto přání splnit alespoň v podobě sprchových hlavic.

kapky vody

Dešťové sprchy imitují skutečný déšť. Sprchové hlavy se stále zvětšovali, až dosáhli těch největších rozměrů, kterých mohou dosahovat. Tato velikost a vhodně zvolené otvory pro kapky evokují skutečný déšť. A v koupelnách jsou stále oblíbenější. Důvodem může být i to, že s velkou hlavicí se zvyšuje spotřeba vody, což u některých modelů platit nemusí. Systém je důmyslně promyšlen, aby vytvářel velké kapky, které jsou přitom jemné a příliš vodou neplýtvají. Tato technologie se nazývá AirPower a pokud plánujete pořízení tohoto druhu sprchy, určitě si ověřte, že jí hlavice disponuje.
puštěná sprcha

Kromě klasického jemného deštíku některé hlavice nabízejí různé další proudy. Nejvíce častým je vodopád, který uvolní velký proud vody nahrazující masáž šíje a části zad. Dalším je mono proud, který vychází obvykle ze středu hlavice a jakoby sjednocuje jednotlivé kapky v jeden souvislý proud vody. Z dešťových proudů je pak na výběr z jemného nebo velkoplošného. Nejnovější modely pak mají zabudováno prostorové světlo usnadňující sprchování v nočních hodinách.

Pro pocit úplné relaxace je možné vybavit svou koupelnu téměř ve stylu wellness. To se týká nejen speciálních hlavic, které mohou mít masážní funkce, ale jsou doplněny také masážními tryskami na stěnách či dokonce barevným světlem a hudbou. Během sprchy se tak lidé zbaví nejen nečistot, ale také stresu.
sprchová hlavice

Protože se vodou nesmí plýtvat, a také v zájmu finančních úspor, se vyplatí pořídit sprchovou hlavici kombinovanou. To znamená, že kromě dešťové hlavice, obsahuje sprchový systém i hlavici klasickou zajišťující to, že nevšední zážitek zůstane nevšedním i po delší době užívání.