PC je nejužitečnější platforma

V současnosti se zdá, alespoň tedy u hráčů, že vedou herní konzole, jenže to vypadá, že se jedná pouze o nadvládu dočasnou, alespoň tedy v Evropě. Konzole mají jednu hlavní výhodu – jsou poměrně levné a dají se na nich hrát skvělé hry bez nutnosti provádět jakékoliv další vylepšení. V případě, že si budete chtít užít nejnovější tituly na PC, budete muset hodně přitlačit a pořídit si počítač alespoň za dvacet až třicet tisíc, a to prosím bez monitoru.
Práce s notebookem
Ten může stát další tři až patnáct tisíc dle toho, jak kvalitní a velký model si chcete koupit
. Je však pravda, že k takovému PlayStationu, případně X-boxu je nutné mít také televizi, které rovněž nejsou zrovna super levné. Obecně se ale předpokládá, že v každé normálně zařízené domácnosti už televize je, a tudíž již není nutno kupovat ke konzoli.
Tradiční počítač
Na nových konzolích si sice zahrajete nejnovější pecky, ovšem ne v tak vysoké kvalitě jako na dobře sestaveném PC. Počítač si totiž můžete natolik vyšperkovat, že vám na něm pojedou i ty graficky nejpropracovanější hry naprosto plynule bez toho, aniž byste byli nuceni jít do nastavení a snížit detaily. Samozřejmě, že to bude chtít větší počáteční investici, ale když se na to podíváte kolem a kolem, co se týče kvality, počítač vyhrává na celé čáře. Je sice dražší, často i jednou tolik, ale na rozdíl od vyloženě herních konzolích, na kterých se nedá už dělat nic jiného, PC je daleko užitečnější a může sloužit k daleko více účelům.
Na počítači, jak známo, se dá také velice dobře pracovat.
Počítačové komponenty
Jeho přednosti využije programátor stejně tak dobře, jako například účetní, copywriter nebo grafik. Řadu programů, které k práci slouží, navíc není nutné ani platit, mnohé z nich jsou buďto zcela zdarma, nebo jsou jen za mírný poplatek. Navíc lze na PC pouštět i filmy, které si stáhnete z internetu či se dívat přímo on-line. Možností použití je ale samozřejmě daleko více.