Maloja dres na kolo do Jizerských hor


Jizerské hory znají někteří z vás ještě z doby socialismu, kdy se do těchto míst pořádaly lyžařské zájezdy a školní lyžařské kurzy. Jsou tu totiž vhodné terény i pro začátečníky, některé pozvolnější svahy a mimo jiné i krásná a klidná příroda. Výhodou Jizerských hor je jejich členitost a rozmanitost a velmi podmanivý půvab, a to nejen v zimě, ale i v jiných ročních obdobích. Můžete se do těchto končin vypravit prakticky kdykoli a jistě si tu najdete svá kouzelná zákoutí, co vás osloví.

Jizerské hory

Doporučit bychom vám mohli například Maxov, Bukovou horu, Mariánskou horu, Antonínov, Josefův Důl, osadu Jizerka, Kořenov, Bedřichov či přehradu Desná Souš. Tato místa můžete zhlédnout samozřejmě autem nebo vlakem či autobusem, ale také na kole.

Terény Jizerských hor jsou pro horská kola vysloveně ideální, najdete tu místa obtížnější i méně náročná, a trasu lze zvolit i tak, že budete převážně celou dobu klesat, pokud vás někdo autem vyveze do nejvyššího bodu vašeho startu, anebo využijete jízdního kola jako spoluzavazadla ve vlakové soupravě.

cyklisté v horách

Na co byste ale neměli zapomenout, je vhodné oblečení. Je to přece jen horský terén, a tak se vyplatí věnovat pozornost Maloja dresu, cyklistickým kalhotám a také vhodné větrovce či pláštěnce, čepici, přilbě a cyklo rukavicím. A klíčová je pochopitelně obuv, na té velmi záleží, protože chodidla musí být v komfortním prostředí po celou dobu vašeho výletu. Nezapomeňte ani na cyklistické brýle s UV filtrem, které chrání zrak a snižují vaši únavu.

A co říci na závěr? Vybírejte si do hor oblečení barevné a stylové, abyste mohli působit na své okolí a a byste se v něm také cítili příjemně. Přece jen v něm budete trávit mnoho hodin, budete jej mít před sebou, vidět jeho část periferním zrakem, i když budete zrovna zaneprázdněni samotnou jízdou a sledováním okolí.