Na jaký muzikál zajít v Praze

Krysař

Příběh inspirovaný starodávnou německou legendou o Krysaři vypráví o lásce, chamtivosti a pomstě. Do městečka, kde žijí původní obyvatelé a nově přistěhovaní ostrovani, kteří město ovládají, přijde Krysař. Hodlá z města vyhnat krysy, jako obvykle, jenže on a starostova dcera vzplanou silnými city. Jejich lásce není přáno, proto se Krysař rozhodne pro pomstu. V hlavních rolích uvidíte skvělého Jana Kříže s Přemyslem Pálkem v roli Krysaře, Marii Křížovou a Kateřinu Bohatovou v roli Ágnes a také Romana Tomeše či Milana Peroutku v roli rybáře Štěpána. Stejně skvělý je i zbytek obsazení, včetně company, která odvádí skvělou práci. Představení můžete shlédnout v divadle Kalich.

divadlo

Dracula

Legendární příběh, který se hraje už téměř třicet let. Od původní verze v Kongresovém centru prošel Krysař mnoha změnami, avšak příběh zůstává neměnný. Kníže Dracula, který očekává narození syna, je za svou chamtivost a krutost proklet kletbou, která ho sice učiní nesmrtelným, ale neustále žíznícího po krvi. Příběh se odehrává ve třech časových rovinách a sledujeme příběh Draculi a žen, které se v jeho životě objeví. Tento muzikál je jeden z klenotů české muzikálové scény. I dnes najdete v Karlínském divadle řadu původního obsazení, například Daniela Hůlku, Leonu Machálkovou, Tomáše Trapla nebo Richarda Genzera.

hlediště

Fantom opery

V divadle Goja můžete stále zhlédnout muzikál Fantom opery, což je jeden z nejdéle hrajících se muzikálů ve světě. A česká verze si nic nezadá s těmi zahraničními. Známý příběh vás přenese na prkna pařížské opery, kde vystupuje mladičká zpěvačka Christine. Za svůj skvělý hlas vděčí znetvořenému géniovi a hudebnímu skladateli, který se ukrývá v podzemí opery a Christine miluje. Všechno však naruší Raul, přítel z Christinina dětství. Mezi mladým párem vzplane láska a roztočí tím kolotoč temných a tragických událostí. Vychutnejte si nezapomenutelné písně a noblesní podívanou v podání hvězd jako je Marian Vojtko, Radim Schwab, Monika Sommerová, Michaela Gemrotová, Natálie Grossová nebo Bohuš Matuš.