Jak se pomáhá podnikatelům

Soukromí podnikatelé jsou sami svými pány, což je pro mnohé z nás představa ideálu. Mohou si v práci dělat, co chtějí, a když jim štěstí přeje, přijdou si i na takové peníze, jaké ostatní naši smrtelníci možná nikdy neuvidí pohromadě. A co by si mohl člověk přát víc, že?

Jenže ono to často není zase až tak slavné. Často se sice podnikatelé skutečně snaží, jenže přesto se potřebných výnosů ze svého podnikání nedočkají. I těm nejschopnějším někdy nestačí peníze na to, aby financovali jak chod svého podniku, tak i vlastní životní náklady. A jejich jedinou jistotou je pak to, že jim jistě nikdo žádné peníze nedá.

pět franků

Když se nedaří státnímu podniku, doplatí jeho ztrátu tatíček stát, zaměstnanci si přijdou na své bez ohledu na to, jak se jejich zaměstnavateli vede, protože mají dohodnutou mzdu, ale soukromý podnikatel žádného mecenáše, který by mu zaručil dostatek peněz, nemá. Podnikatel si musí peníze sehnat vždycky sám.

A když si je někdy z jakéhokoliv důvodu nevydělá? Pak si je musí třeba i jenom půjčit, aby měl jistotu, že ekonomicky přežije.

Ovšem ne každá finanční instituce podnikateli v tísni pomůže. Soukromník si sice může zažádat o půjčku v leckteré bance, jenže když tato usoudí, že dotyčný žadatel není bonitní, tedy že nesplňuje její velice přísné požadavky, je po nadějích.

švýcarské franky

A pak přichází víc než vhod hypotéka bez registru. Tato nebankovní hypotéka je totiž dostupná i pro hodně nedokonalé žadatele z řad podnikatelů. A sice z toho důvodu, že se musí její splacení zaručit zástavou nemovitosti.

Podnikatel zde snadno dostane klidně i spoustu peněz, jež potřebuje. A pak se postará o to, aby vše řádně splatil a nepřišel tak o zastavenou nemovitost. A splácí se mu v podstatě velice snadno, protože jsou tu jak doba splácení, tak i výše splátek docela flexibilní a dá se to tedy nastavit právě tak, aby dotyčný dlužník dokázal obstát se ctí.