Nejlepší alko hry

Časy, kdy jste do noci vysedávali na terase, grilovali a popíjeli vychlazené pivo, jsou pryč. Když je venku zima a brzy se stmívá, musíte se umět s kamarády zabavit i doma v obýváku. Jediné co k tomu potřebujete, jsou karty, kostky, ale hlavně alkohol.
plyšák s alkoholem
Vladařův kalich
K této hře potřebujete jen karty a opravdu slušnou zásobu tekutin. Balíček jednoduše položíte doprostřed stolu, každý hráč dostane sklenici s něčím ostřejším a jeden pohár (tzv. vladařův kalich) postavíte vedle karet. Pak postupně každý lízne jednu kartu, každá má totiž jiný význam. Při dvojce pijí ženy, trojce muži, čtyřce všichni, pětce Vy. Pokud bude vytažena šestka, ten kdo ji vytáhl tak určuje, kdo se musí napít a tak dále. S přáteli si můžete vymyslet vlastní pravidla pro každou kartu zvlášť. Například můžete skládat báseň s tím, že kdo ztratí rým, kolo prohrál. Velice povedené je také zakázané slovo. Určíte jakékoliv slovíčko, a když ho po dobu hry někdo vysloví, musí se napít. Jen v případě vytažení krále se musí obsah Vaší sklenice přelít do poháru uprostřed a ten, na koho zbude král poslední, ji musí celou vyprázdnit.
Člověče, napij se
Nemusíte si kupovat zcela novou deskovku, která pod tímto názvem již existuje. Tato hra je prostá a každý ji zná již z dětství, zde však není vyhazování figurek tak zcela nevinné, za každou musí Váš soupeř kopnout štamprli. Vy, jako správný přítel, ho v tom ale nenecháte a až se dostanete do domečku, taky si jednu dáte.
alkohol, drink
Vysavač
Postačí vám jedna karta, nebo jiný obyčejný papírek, či ubrousek. Posaďte se s přáteli do kruhu, vždy muž a žena vedle sebe. Objekt přisajete ústy a kamarád, či kamarádka vedle Vám ho musí vzít, taktéž pusou. Pak ho opět posune dál. Kterému páru se to nepodaří, musí vyprázdnit sklenici.
Tyto a mnoho dalších aktivit vás určitě při večerech zabaví. V případě utváření nových vztahů a navazování známostí také jistě prolomí ledy. Dbejte však na to, abyste si ten večer plný zábavy ráno pamatovali.