Pět RPG PC her, které byste si měli zahrát!

RPG, neboli hra na hrdiny, je oblíbený žánr (nejen) PC her. V těchto hrách prožíváte příběh některého fiktivního hrdiny. Většinou jde o akční žánr, ve kterém se bojuje a podobně. Zároveň bývá doplněn právě příběhem jedné, nebo více postav.
ovladač na herní konzoli playstation
Zaklínač
Na PC, Playstationu, Xboxu a brzy i na přenosné konzoli Switch si můžete zahrát hru Zaklínač. Vznikla podle knižní předlohy. Autorem knižní předlohy je spisovatel Andrzej Sapkowski a nachází se zde mnoho slovanských motivů. Hlavním hrdinou je zaklínač Geralt, který bojuje pomocí mečů s mnoha protivníky. Setká se s polednicí, čarodějnicemi, vlkodlaky, upíry… Hra je neuvěřitelně krásně graficky zpracovaná a zároveň obsahuje úžasný příběh. Získala mnoho ocenění a patří mezi ta nejlepší RPG, které si můžete zahrát.
Diablo
Diablo je už poměrně legendární hra. Na začátku si vyberete jednu z pěti postav (každá má jiný styl boje a vlastnosti) a procházíte různými prostředími a plníte úkoly. Jde o jednu z nejznámějších her, které si můžete zahrát. Je na ní výborná atmosféra. Je velmi strašidelná a temná, až lehce gotická.
Kingdom Come: Deliverance
Tato hra je od českých vývojářů! A nejen to. Odehrává se v České republice, konkrétně v okolí Sázavy. Příběh vás přenese do středověku a bojová technika je zde tak dobře propracovaná, že se používá i k výuce. Pokud máte rádi dějiny, jde o skvělý kousek právě pro vás. A pokud máte rádi hry, takovou skvělou českou hru byste neměli minout.
playstation, rpg hra
Mass Effect
Hry ze série Mass Effect jsou protentokrát něco pro fanoušky vesmíru. Příběh se odehrává v budoucnosti a se svou postavou prozkoumáváte galaxii Andromeda. Dočkáte se zde spousty soubojů v originálním prostředí. Pro milovníky vesmíru ta pravá volba. Vzhledem k tomu, že už vyšly čtyři díly jde o zábavu na pěkně dlouho.
Final Fantasy
Máte-li rádi asijskou kulturu a umění, mohla by se vám zamlouvat právě tato hra. První hra vyšla už v roce 1987 a od té doby se dočkala obrovského množství pokračování. Hra má trochu pohádkové motivy a zajímavou soubojovou techniku. Je inspirována japonskou mangou.