Ze života na zámku

Psát je v poslední době poměrně obvyklé. Mnozí lidé píší blogy, někteří pak píší třeba básně nebo povídky do šuplíku. Čas od času se těmto psavcům třeba i podaří vydat nějakou knihu, ale že by se jednalo o výjimečný vydavatelský počin, o tom rozhodně nemůže být řeči. Přesto na českém literárním poli najdete člověka literáta amatéra, který je poměrně hodně úspěšný.
skotský zámek
Jedná se o Evžena Bočka. Evžen Boček se narodil 6. října 1962 v Kyjově na Moravě. Vystudoval Masarykovu univerzitu v Brně a už mnoho let pracuje jako kastelán zámku v Miloticích na Hodonínsku.
Je autorem několika knih, které mají deníkovou podobu.
romantická kniha

  • Deník Kastelána – autor zde líčí formou deníku život kastelána. Mladý muž není spokojen se životem ve velkoměstě, a proto odchází, aby našel ztracený klid na venkovském zámku. Že se idyla nekoná, je celkem jasné, ale život na zámku je rozhodně velmi zajímavý. S touto knihou měl autor trochu obavy „jít na trh“, proto byla v prvním vydání vydána pod pseudonymem Jan Bittner.
  • Aristokratka – jedná se o tetralogii. Jednotlivé díly se jmenují Poslední Aristokratka, Aristokratka ve varu, Aristokratka na koni a Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku kostka. Série o Aristokratce pojednává o mladé dívce z USA, která s rodiči zdědí fiktivní zámek Kostku, který připomíná více než zámek zříceninu. O tom, co vše prožívá ona, její rodina a zaměstnanci zámku se můžete dočíst v těchto knihách. Za knihu Poslední Aristokratka dostal autor dokonce Cenu Miloslava Švandrlíka za nejlepší humoristický román. Podle prvního dílu také Arnošt Golflam napsal divadelní hru a od roku 2015 ji můžeme vídat v pražském Divadle Na Jezerce se skvělou Annou Polívkovou v hlavní roli. A aby toho nebylo málo, letošní rok plánuje režisér Jiří Vejdělek první dva díly zfilmovat. Takže se rozhodně máme nač těšit.