Proč stárnete zbytečně rychle

Přehnaně moc sedíte

Dříve lidé hodně pracovali venku a na polích. Bylo to sice drsné, ale udržovalo je to ve formě. Nyní pokud nechceme, nemusíme se hýbat vůbec. Auto nás doveze z garáže rovnou do práce, do obchodního centra a zpět domů. Děti rozvozíme na kroužky. Je dokázáno, že senioři žijící na vesnici jsou v lepší formě, než senioři žijící ve městě. Je to logické, protože ti na vsi se starají o zahrádku, na nákup si dojdou pěšky nebo sednou na kolo.

Tip: zařaďte do svého života více pohybu. Pokud máte sedavé zaměstnání, snažte se alespoň 4x týdně vyrazit na procházku. A o víkendu naplánujte výlet po venku.

drink

Dáváte do sebe příliš toxických látek

Cigarety a alkohol. Zvyk, který vám možná na chvíli zajistí příjemné pocity, ale vašemu tělu neprospívá vůbec. Cigarety způsobují předčasné stárnutí kůže, vznik vrásek, žluté nehty a v neposlední řadě je to spouštěč rakoviny plic. S odbouráváním alkoholu má tělo také nemalé problémy. Játra dostávají zabrat, spánek bude nekvalitní a tělo je dehydratované.

Tip: omezte tyto toxické látky opravdu na minimum

kolo

Stravujete se nekvalitně

Pokud se stravujete nekvalitně mohou vás potkat 2 problémy. První z nich je, že tělu neposkytnete dostatek živin, aby mohlo správně fungovat. A druhý problém je nadváha, která zatěžuje klouby. 

Tip: nedržte diety, které vedou akorát k jojo efektu. Zaměřte se na celkovou úpravu jídelníčku s dostatkem ovoce a zeleniny, luštěnin, libového masa, ryb, ořechů, semen, celozrnných potravin, kysaných mléčných produktů, olivového oleje a kvašených potravin

Málo spíte

Spánek je alfou omegou zdravého životního stylu. Má vliv opravdu na vše. Sama asi dobře znáte, že když se nevyspíte jste roztržitá, nesoustředěná a podrážděná. Pleť je mdlá s kruhy pod očima. 

Tip: spěte každý den 7-8 hodin v dobře vyvětrané a zatemněné místnosti

Moc se stresujete

Stresu se nikdy úplně nevyhnete. Stále bude něco. Ale naučte se nestresovat tím, co nemůžete ovlivnit. Prodýchejte se (pěkně zhluboka, ať se okysličí každá buňka vašeho těla), zacvičte si relaxační sestavu (jóga, tai-či), běžte se projít do lesa (příroda uklidňuje) a starejte se o sebe i v období stresu.

Tip: v období stresu omezte mobilní telefon a sociální sítě