Jaké máme druhy počítačů?

V dnešní době se počítače používají prakticky každou chvíli. Nejen však doma při běžných činnostech nebo v práci na důležité činnosti. V jisté míře se používají i ve školách, ať už základních, kde se počítače převážně používají kvůli hodinám informatiky, na středních školách se používají také kvůli hodinám informatiky či programování, účetnímu softwaru atd. Na vysokých školách si nosíte často své notebooky, abyste měli všechny své poznámky pohromadě a doma. V poslední době se hlavně na základních školách objevují i místo sešitů tablety, což si nemyslím, že je úplně normální.

PC

Teď se zaměříme na typy počítačů a něco málo si o nich řekneme.

A) Superpočítače

Superpočítače jsou takové mikropočítače, které jsou velmi drahé a dokážou spotřebovat obrovské množství energie. Proč využívají tolik energie? Musí totiž přijmout a reagovat na velké množství informací, které zpracovává. Jsou to takové počítače pro budoucnost, ale někdo s tím třeba nesouhlasí. Nevýhodou je, že se tyto počítače hodně zahřívají, takže musíte mít obstaraný chladící systém.

B) Sálové počítače

Sálové počítače se v této době považují za nejvýkonnější dostupnou výpočetní techniku. Věděli jste to? Tyto počítače dokáží pracovat se všemi druhy informací a celkově se vším, co je v nich uloženo. Bohužel se u nich objevují vysoké náklady a mají své specifické místnosti.

C) Minipočítače

Tyto minipočítače najdete mezi superpočítačem a sálovým počítačem. Nejčastěji je používá pouze jeden uživatel a ten může ovládat mnoho určitých terminálů. Dříve jste mohli znát jejich řadu AS/400. Ty se však na trhu přestali objevovat, jelikož se objevovaly minipočítače s větší kapacitou pro zpracování daných informací.

PC

D) Stolní počítače

Stolní počítače zná snad každý. V dřívější době byly prakticky v každé domácnosti. Rodiče nás dřív na nich nechtěli nechat hrát hry, abychom s tím něco neprovedli, protože to byl drahý stroj. Nyní se na nich hry hrají ve velkém množství. Navíc existují i herní stolní počítače. Ti, kteří nepotřebují hrát hry, tak využívají spíše notebooky. Velkým výrobcem je samozřejmě Apple, který je sice dražší, ale mnoho lidí si jejich produkty kupuje.

E) Notebooky

Musíme rozlišovat notebooky a laptopy. Laptopy jsou spíše pro pracovní účely, jelikož mají dobrou pracovní a úložnou kapacitu, takže se využívají spíše ve firmách. Výhodou je, že jsou menší, takže se dají kdykoliv a kamkoliv přenést. Na normálních notebookách můžete taky dělat mnoho věcí a máte na výběr z mnoha velikostí, značek i designů.