Televizní hlasastelky

Když v roce 1994 začala vysílat první soukromá televize na našem území, přinesla do zaběhaného systému televizního vysílání mnoho změn. A protože investoři tohoto projektu byli Američané, do schématu se začaly přenášet změny. Jednou z hlavních byla ta, že naprosto zmizela role televizní hlasatelky. Pořady byly divákům nabízeny především vizuální formou. A pokud došlo k ohlášení následujících programů, proběhlo jejich hromadným uvedením. Televizní hlasatelky, v podobě jakou jsme znali, zůstaly jenom v televizních novinách. Ve kterých hned od počátku tvořily dvojici se svým mužským spolupracovníkem.

Televizní reklama

Televize zahájila svůj provoz oficiálně dne 4. února v 19 hodin. Živým přenosem z Národního muzea. A nadšení diváci, kteří se na provoz soukromé televize těšili, tak přesně v 19.30 hodin měli možnost vidět na svých obrazovkách první Televizní noviny. S nezapomenutelnou dvojicí, kterou tvořila Stanislava Wanatowiczová-Bartošová se svým kolegou Zbyňkem Merunkou. Jejich spolupráce netrvala dlouho. Partnerku Zbyňkovi Merunkovi poté na dlouhá leta nahradila Eva Jurinová. První moderátorkou, která TN odvysílala sama, byla Markéta Fialová, která si ihned získala sympatie diváků.

Televizní štáb

V současné době se staly nedílnou součástí Televizních novin i noviny sportovní. Aktuálně v nich vystupují dvě hlasatelky. Rovněž Počasí, kterého předpověď je součástí každého zpravodajského bloku, uvádějí dvě ženy, které se střídají se svými mužskými protějšky. Pro všechny diváky, kteří si tuto soukromou stanici oblíbili a sledují každodenní vysílání Televizních novin, jsou nejoblíbenější moderátorskou dvojicí Lucie Borhyová a Rey Koranteng. Na televizních obrazovkách už spolu vystupují více než dvacet let. A podle vyjádření této oblíbené hlasatelky si lepšího spolupracovníka nedovede představit. V letošním roce chystá televize Nova novinku. Jako první česká komerční televize bude mít svého stálého zpravodaje v Bruselu. Vlastně zpravodajku. Stane se jí Háta Sassmannová, která má moderátorské zkušenosti jak z domácí politiky, tak i ze zahraničních redakcí. Nejenže bude připravovat reportáže přímo na místě, ale rozhovory bude zprostředkovávat i v okolních zemích. Včetně Francie a Velké Británie.