Klasická cesta k získání certifikátu o zvládnutí cizí řeči bývá lemována velkým množstvím hodin prosezených na jazykových kurzech a doučováních, nutností pravidelné docházky, a často především hromadou na tento účel vynaložených financí. Je to sice postup v praxi osvědčený, a pro spoustu lidí i vyhovující, přesto se mezi námi mohou nalézt i tací, kterým by více vyhovovalo jiné schéma. Tím je šikovné začlenění použití jazyka do všedního života, které Vás může stát nejen méně času, ale zároveň může být i větší motivací k učení. Níže najdete několik tipů, které Vám představí tuto myšlenku v praxi.
1) Systémy elektronických zařízení
Pokud jsou již základy jazyka položeny, může pro vás být tato metoda skvělou motivací k naučení kvant slovíček. Tyto využijí zejména lidé, kterým hrozí, že s výpočetní technikou budou v rámci daného jazyka pracovat.
Jednoduše tedy zkuste v nastavení počítače, tabletu či mobilu změnit jazyk v systému na ten, kterému se učíte. Pro případ, že byste tento krok potřebovali zvrátit, si ale ponechejte vždy alespoň jedno zařízení v jazyce, kterému dobře rozumíte.
2) Aplikace
Cestou vhodnější i pro začátečníky je stažení výukových aplikací do chytrého telefonu. Dle výběru aplikace se zde často můžete učit slovíčka při denních prostojích, třeba během jízdy hromadnou dopravou, zkoušet si různé testy, objevovat gramatické konstrukce, vytvářet si učební seznamy a mnoho dalšího.
3) Hudba, filmy a seriály
Relaxační možností je zužitkování procesů podvědomého učení. Jestliže veškerou tvorbu s dabingem vyměníte za materiál ve studovaném jazyce, začnou se vám nejen slovíčka, ale především výslovnost a intonace, samy vrývat do paměti. Samotné studium vám poté půjde mnohem snáze, a zároveň si můžete poslechnout i množství různých dialektů, ke kterým se v jazykových školách dostanete jen těžko.