Univerzální bílá košile

Jestliže se chystáte oživit šatník, rozhodně si nechte jedno ramínko ve skříni ještě prázdné. Víte, co na něm bude viset? Co jiného než bílá košile. Málokterá část oblečení je tolik nadčasová a univerzální. Údržba je sice trochu náročnější, než by to bylo například u barevných květů, ale určitě bude stát za to. Při výběru bílé košile je ale potřeba řídit se několika zásadami.
pracovnice výstavy

·         Musí být kvalitní– levná varianta sice prvoplánově ušetří nějaké finance, ale do budoucna se moc nevyplatí. Chtějte kvalitní materiál. Mohu vám slíbit, že bílá košile rozhodně v příštích padesáti letech z módy nevyjde. Proto sáhněte hlouběji do peněženky.
·         Materiál, který se snadno žehlí– není nic složitějšího nežli dobře vyžehlit košili. Snad už jen žehlení moravského kroje. Čím kvalitnější bude látka a čím preciznější práce, tím snadnější bude žehlení.
·         Stálost – lacinou košili na sebe vezmete párkrát, párkrát ji vyperete a nebudete se stačit divit. Ale nebojte se, nezměnila se vaše postava, to jen košile nevydržela zátěž.
Bílá košile má ještě jednu nespornou výhodu – je velice variabilní.
–         Můžete si ji vzít k džínům a budete vypadat sportovně.
–         Vezmete-li si ji k černé sukni, je z vás elegantní dáma.
–         Výborně se shodne i s letní barevnou sukní.
–         Jestliže nosíte v létě kraťasy, bílá košile jim dodá šmrnc.
Prostě, ať si vzpomenete na jakoukoliv sukni nebo kalhoty, bílá košile je za parťáky vždycky přijme.
pracovní oděvy

Aby košile vydržela stále bílá

Malý problém bude s udržováním zejména bílé barvy. Ale pokud vezmete na pomoc jedlou sodu a sluníčko, budete opět zářit. Do každého praní dejte jednu lžičku jedlé sody a pak pověste na sluníčko. A uvidíte, že zázraky se dějí. Pokud ale sázíte více na pomocníky z drogerie, můžete si pořídit speciální prací prášek nebo gel na bílé prádlo. A zašlé skvrny pustí pomocí mýdla s jelenem.