Zajímavá věda

Vždycky jsem chtěla být vědkyně anebo něco takového, kdo se zajímá o čtení a nebo o vědu, která je zajímavá. Myslím si, že asi každé dítě by zajímalo, co je to věda a jak to všechno funguje. Co třeba lidské tělo? Nebo život zvířat třeba v Safari nebo Grónsku? Taky jsem jako dítě moc ráda sledovala různé filmy, pohádky, kde právě se dělaly různé pokusy. Ale byly to takové ty pokusy, které třeba dělají děti ve školce a tak podobně. Vždyť si vezměte, že v dnešní době jsou taky různé pokusy, jako třeba když se vyrábějí krystaly. Nyní mám malého syna, který taky ve školce vyrábí krystaly s učitelkami a dalšími dětmi.

Vesmír je neprozkoumaný.

Myslím si, že to opravdu pěkné, protože syn s nimi má opravdu dobré zkušenosti a opravdu hodně ho to baví. Takže všichni víme, že je moderní doba, která jde dopředu, takže už i malé děti se učí něco o vědě a podobně. A mě tohle opravdu hodně baví. Taky si pamatuji na sebe na základní škole, jak jsme měli dělat pokus se slanou vodou a taky provázkem. Měli jsme dát do studené vody opravdu velké množství soli. Mimochodem, za tohle mi vždycky moje máma nadávala, že jí beru sůl, jenomže to byl prostě domácí úkol, takže jsem mamince prostě ten sůl vzít musela, ať se jí to líbilo nebo ne.

Lidské tělo je zajímavé.

Měl to být úkol na jeden týden, protože potom, co jsme dali sůl do vody, jsme měli udělat pokus. Tak, že jsme do toho dali provázek. A potom, když se slaná voda vypařila, tak na tom provázku byly krásné takové krystaly, co vypadaly jako sněhové vločky, ale byl to sůl. Myslím si, že takový vědecký pokus byl opravdu hodně zajímavý a mě to bavilo. Takže taky díky tomu jsem potom chtěla být vědkyně a studovat vědeckou fakultu, ale nepodařilo se mi to, takže mám pouze jenom Gymnázium. Ale i tak mě věda stále přitahuje a fascinuje, je opravdu hodně zajímavá a taky dost nepředvídatelná.