Bublinková fólie je všude kolem nás

V šedesátých letech minulého století, se poprvé objevila fólie s bublinkami na veřejnosti a mělo jít o unikátní projekt tapety na zeď. Možná si poklepete na čelo, jak někdo mohl tento výrobek navrhnout do výzdoby interiéru, ale tehdy byla jiná doba, tehdy se plasty značně rozšířily do povědomí lidstva, šlo o něco nového, převratného, co nahrazovalo do té doby omezené možnosti textilu, dřeva, papíru a kovu.

bublinková fólie

Bublinková fólie https://www.2pack.cz/folie/bublinkova-folie2 se jako tapeta neosvědčila, ale začala se používat pro balení předmětů v logistice a tam se také pevně zakotvila na dlouhá desetiletí. V současné době je to snad ten nejvyužívanější balicí materiál, který známe. Zabalíte do něj v podstatě jakýkoli předmět, snad jen s výjimkou některých extrémně křehkých věcí. S fólií zaznamenáte úspěch při balení skla, porcelánu, plastů, dřeva, lehkých i těžších předmětů. Můžete s ní cokoli obalit i ve více vrstvách, čímž zabráníte poškození při transportu, např. takto lze balit sklenice s džemem nebo stolní olej ve skle i v plastu.

fólie, nůžky a lepicí páska

Fólie se osvědčila nejen v logistice, tedy přepravě zboží a při stěhování, ale také v domácnostech např. při malování. Je to mnohem lepší pomocník, než papír nebo tenké plastové fólie na zakrývání předmětů. Fólie s bublinkami se jen tak neprotrhne a můžete do ní při malování zabalit nábytek i koberce, můžete jí využít na zakrytí oken a dveří, hodí se i na podlahu při odstraňování staré malby.

Skvělým pomocníkem je i při různých opravách v domácnosti, např. při demontáži odpadu u kuchyňského dřezu, kdy se na fólii posadíte v montérkách, a nestudí a netlačí vás podlaha. K podobným účelům ji lze využít i při kempování v přírodě, položíte ji na trávník či na jinou zpevněnou nebo nezpevněnou plochu a ochrání vás od modřin, otlaků a odřenin. Podstatné je, že je lehká, skladná, dobře dostupná a hlavně levná.