Kam vás to bude táhnout z Českých Budějovic

Kdo z vás se vypraví na jih Čech a zajistí si levné ubytování v Českých Budějovicích, bude pravděpodobně přemýšlet nad tím, jaké pamětihodnosti či přírodní zajímavosti a stavební skvosty si tu prohlédne v centru, nebo i v okrajových městských částech. Je jich tu celá řada počínaje Černou věží přes náměstí Přemysla Otakara II. až po Sokolský ostrov, parkové zóny, planetárium a cyklostezky vedoucí až k Hluboké nad Vltavou, ovšem jedna z věcí, která vám jistě neunikne, je velmi výhodná poloha města vůči svému okolí. Jihočeský region je nesmírně atraktivním krajinným celkem, lákajícím statisíce turistů z České republiky i ze zahraničí, a tak bychom si tu mohli některá významná místa v krátkosti připomenout.

centrum Českých Budějovic

Hluboká nad Vltavou – byla tu o ní již zmínka, je to novogotický klenot na řece Vltavě s přilehlým parkem, který patří spolu s Lednicko-Valtickým areálem u Břeclavi k nejkrásnějším stavbám své doby v celé Evropě.

Třeboň – z Českých Budějovic je to na Třeboňsko jen pár desítek kilometrů. Je to krajina posetá rybníky, protkaná řekami a umělými stokami, které do krajiny již zapadly, a stěží byste odhadovali, že byly vytvořeny lidskou rukou. Rovinaté Třeboňsko je ideální pro cykloturistiku, a pokud se chcete vypravit přímo do Třeboně, rozhodně nevynechejte Bertiny lázně a lázně Aurora na břehu rybníka Svět.

Český Krumlov

Český Krumlov – jeden z nejvýznamnějších památkových objektů je českokrumlovský zámek s rozsáhlým parkem a městská památková rezervace, která obtáčí řeku Vltavu v téměř kruhovém meandru. Můžete si tu užít jedinečnou atmosféru jako turisté, cyklisté nebo vodáci a můžete se odtud vypravit i do Blanského lesa k dalším zajímavým místům, jako je klášter Zlatá Koruna, zřícenina hradu Dívčí Kámen, Třísov, Krásetín a nejvyšší hora Blanského lesa – Kleť. Na Českokrumlovsku je krásně v každém ročním období, můžete se sem vypravit třeba i v zimě.