Když milujete teplo


Moje babička vždycky říkala, že se nachladím od nohou. Že je třeba mít pořádné boty a ponožky, a když budu mít nohy v teple, nachlazení se mi vyhne. Podle odborných studií je to pravděpodobně pověra a prochladnutí nohou na nachlazení vliv nemá, nicméně mít nohy v teple je mnohem příjemnější než mrznout.

ponožky

Stoupnout při vystupování z vany na studenou kachličku není nic příjemného, což všichni dobře víme, a proto máme v koupelně nejrůznější koberečky a předložky. Jenže co nám hrozí? Správně, koberečky občas podklouznou a my si při vystupování natlučeme.

Je tady jedno řešení, které se dá jednoduše aplikovat i v panelových domech, a to je podlahové vytápění. Nemyslíme tím vytápění celého bytu, ale proč si nepořídit vytápění jen do koupelny pod pár kachliček, na které stoupáme při vylézání ze sprchovacího koutu nebo vany? Zvlášť malé děti, které vytahujeme z vany, se rády postaví na vyhřátou podlahu. A v dětském pokoji při hře na zemi ocení teplou podlahu všichni. Pořídit si podlahové topení Plzeň pro celý váš rodinný domek může být skvělou příležitostí, jak ušetřit za topení. Vyhřátá podlaha nám totiž mnohdy lépe navodí pocit tepla a pohodlí.

topení

Sedíte u televize, nohy máte na podlaze, která hřeje. Cítíte tu pohodu? Podlahové vytápění je snadno nastavitelné a v každém pokoji můžete mít jinou teplotu, nebo někde ho i vypnout úplně. Nechcete-li podlahové vytápění do celého pokoje, můžete využít i vytápěné rohože nebo fólie a dopřát si vyhřívanou podlahu jen na určitých místech pokoje. U gauče, v koupelně, v ložnici u postele, zkrátka tam, kde nechcete šlapat na studenou podlahu. Má vaše žena stále studená chodidla a chodí doma v hrubých ponožkách a vlněných papučích? Dopřejte ji luxusu v podobě podlahového topení. Vytápěnou podlahu nenahradí ani nejteplejší koberce, ani linolea. Nechcete doma chodit v papučích? Pořiďte si podlahové topení.