Otázky, které vás napadnou při sjednání hypotéky

Pokud si chcete v dnešní době splnit sen o vlastním bydlení, s největší pravděpodobností k splnění takového snu budete potřebovat pomoc banky. Ty nabízejí hypotéky s výhodnou úrokovou sazbou, která za poslední roky klesla hluboko pod 2,5%. Přesto sjednání hypotéky není tak snadné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Pojďme se společně podívat na nejčastější otázky, které nás při slově „hypotéka“ napadnou.

Jak dlouho vlastně trvá vyřízení samotné hypotéky?

Rychlost vyřízení v první řadě nezávisí pouze na samotné bance, ale i na potencionálním klientovi, který o hypoteční úvěr žádá. Ovšem přibližná doba se odhaduje kolem jednoho měsíce. Řada bank se však snaží svým žadatelům práci s úvěrem co nejvíce usnadnit. Není tak už žádnou výjimkou vlastní odhadce banky, který odhadne cenu nemovitosti. Pokud navíc disponujete běžným účtem u stejné banky, jako žádáte o úvěr, nemusíte mnohdy dokládat ani výši vašich příjmů.

puzzle dům

Co je ovšem důležité, je doložit všechny potřebné dokumenty, které banka vyžaduje. V případě, kdy tyto dokumenty dodáte obratem a zároveň budete splňovat podmínky pro získání hypotéky, celý proces schvalování se výrazně urychlí.

Co je americká hypotéka a pro koho je určena?

Jedná se hypoteční úvěr, u kterého není potřeba dokládat, na co byly peníze využity. Hypotéka na pozemek Fahd, rekonstrukci, studium v zahraničí, cestování, zkrátka na co jenom sami chcete. Ovšem tato benevolentnost je vykoupena trochu vyšší úrokovou sazbou, než je u hypotéky běžné. Úrok se u většiny společností pohybuje kolem 5%. I tak je ale daleko výhodnější, než běžný spotřebitelský úvěr a splátky z ní si můžete rozložit na opravdu dlouhou dobu. I půjčení větší částky tak nutně nemusí rozhodit váš rodinný rozpočet.

podpis smlouvy

Jedinou podmínkou je nemovitost, kterou musí žadatel ručit, ideálně pak vlastní dům nebo byt. Což ne každému může vyhovovat.