Vyzkoušejte Chyawanprash

Tento název (čjavanpraš) patří směsici bylin, z nichž je vytvořen ajurvédský nutriční elixír, který je v Indii pro své účinky nazýván „elixírem života“.

Základem je indické ovoce amalaki – indický angrešt – z dřeviny emblika lékařská (Emblica officinalis, Phyllanthus Emblica), které je nesmírně bohaté na vitamín C, chrom, zinek, měď, aminokyseliny, flavonoidy, karotenoidy, polyfenoly a vlákninu, a dokáže účinně stimulovat imunitní systém a harmonizovat činnost trávicí soustavy.

goose-berries-246469_960_720

Dalšími složkami jsou: Terminalia bellirica, která pozitivně ovlivňuje trávení a peristaltiku střev, čímž přispívá ke správnému vyprazdňování; Terminalia chebula optimalizuje funkci trávicí soustavy a prospívá střevní floře; Andrographis paniculata příznivě působí na játra a napomáhá detoxikaci organismu; Elettaria cardamomum harmonizuje činnost kardiovaskulárního systému; Tribulus terrestris příznivě ovlivňuje funkci močových cest; Glycyrrhiza glabra má prospěšný vliv na celý respirační systém; Centella asiatica povzbuzuje činnost mozkových, zejména kognitivních funkcí; Asparagus racemosus přispívá k duševní rovnováze; Withania somnifera významně posiluje celkovou vitalitu organismu. Dále jsou ve směsi tyto ingredience: santalum album, myristica fragrans, tinospora cordifolia, ocimum sanctum, cuminum cyminum, cinnamomum verum, cinnamomum camphora, cinnamomum zeylanicum, syzygium aromaticum, inula helenium, vitis vinifera, pueraria lobata, piper longum, curcuma zedoaria, cymbopogon citratus, valeriana officinalis, ghí, med – a všechny jsou prospěšné lidskému organismu. V systému indické ajurvédské medicíny je Chyawanprash považován za nejlepší přírodní prostředek k regeneraci organismu a posílení tělesného i duševního zdraví.

indian-gooseberry-337446_960_720

Chyawanprash Naklíčeno je nutriční bylinný džem, jenž je bohatým zdrojem antioxidantů, vitamínů a minerálů. A jak se užívá? Jedna čajová lžička se rozmíchá ve vlažném mléku či vodě. Pít lze 2 – 3x denně.